Chase Jarvis, En İyi Makina Yanınızda Olandır

Chase Jarvis yeni yayınlanan "En İyi Makina Yanınızda Olandır" isimli kitabında böyle diyor. Kitaptaki bütün fotoğraflar iPhone ile çekilmiş, ve işlenmiş.

Jarvis, iPhone için özel bir filtre programı da yaratmış, bu da 99 sent karşılığı iTunes Store'dan satışa sunulmakta. Aynı zamanda kitaba eşlik eden ve kullanıcıların fotoğraflarını yükleyebildikleri bestcamera.com sitesi de tüm bu online topluluğa ev sahipliği yapıyor.

Kitaptan alıntı : Parasını karşılayamadığınız ekipman, sizi başarıdan alıkoyacak bir bariyer değildir.

Bu siteyi daha önceden takip ediyorsanız biliyorsunuzdur : Fotoğraf makinenizin önemi yok.

Bunu kaç tane daha profesyonel fotoğrafçıdan duymaya ihtiyacınız var bilemiyorum. Ekipmanınız basitleştikçe tecrübeniz zenginleşir! Kitaptaki fotoğrafların bir kısmı web sitesinde de sergileniyor, orada görüldüğü kadarıyla Jarvis çok, çok iyi fotoğraflar çıkarmış. Kitabın satıldığı Amazon.com sayfasına, üstteki fotoğrafa tıklayarak erişebilirsiniz.

Bence bu kitap, önümüzdeki yıllarda örneklerini çokça göreceğimiz yeni bir kitap türü olması itibariyle büyük önem taşıyor. Önerim, bu kitabı, bu adamı ve bu web sitesini izleyin, gelecekte göreceğimiz şeyler hep bu doğrultuda olabilir.

İpucu : Mesele hiçbir zaman makine değil, iş her zaman sizde biter.

Dostlukla,

Utku